Üniversitemizin Akademik Eğitim, öğretim faaliyetleri ile idari faaliyetlerini ve bu faaliyetlere ilişkin bilgi varlıklarını, bu varlıkların korunması amacıyla yürüttüğü bilgi güvenliği kapsamındaki ilgili iş süreçlerini başarıyla tamamlayan üniversitemiz Uluslararası Bilgi Güvenliği standardına uygun bir yönetim sistemi kurdu. Bu konuda bağımsız denetim şirketi tarafından denetimi yapılan üniversitemiz ISO/IEC 27001:2013 Uluslararası Bilgi Güvenliği standardına uygunluk sertifikası almaya hak kazandı.

 

Uluslararası Bilgi Güvenliği standardına uyum sürecini yürüten Yalova Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Eyüp Albayrak ve ekibi üniversitemize verilen ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sertifikasını Rektör Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı ‘ya takdim ettiler. Sertifika takdiminde Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Vefik Arıca, Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu, Prof. Dr. Hamit Er ve Üniversite Genel Koordinatörü Sıddık Badıllı hazır bulundular.

 

Üniversitemizin Uluslararası Bilgi Güvenliği standardına uygunluk sürecini başarıyla tamamlayan Yalova Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığını tebrik eden Rektör Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı üniversitemizin her alanda ulusal ve uluslararası kalite standartlarına erişmesi için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Etiket: ISO27001, Sertifikası, Almaya, Hak, Kazandık